Linkowanie wewnętrzne a pozycjonowanie strony

Proces optymalizacji witryny pod kątem widoczności w wyszukiwarkach internetowych jest często zadaniem wymagającym i czasochłonnym. Niemniej jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach działania marketingowe prowadzone w sieci niejednokrotnie są jednym z kluczowych punktów strategii promocyjnej. Dlatego właśnie przydatne może okazać się pozycjonowanie Poznań. W wielu przypadkach ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnego wsparcia w zakresie optymalizacji strony. Jedną z kwestii, które bez wątpienia należy mieć na uwadze w całościowym procesie, jest linkowanie wewnętrzne. Czym ono jest i jakie ma znaczenie?

Linkowanie wewnętrzne – co to jest?

Linkowaniem wewnętrznym nazywa się odnośniki zamieszczone na stronie internetowej, które prowadzą do innych treści opublikowanych w obrębie tej samej witryny. W tekstach tworzonych pod pozycjonowanie mogą one przybierać rozmaite formy. Użytkownik może bowiem zostać przekierowany na przykład:

  • do innego wpisu rozszerzającego daną tematykę
  • do posta kolejnego lub poprzedniego od strony chronologicznej
  • do tekstu wyjaśniającego szczegółowo terminy i zagadnienia poruszone ogólnikowo w konkretnym wpisie
  • na podstronę z powiązanymi tematycznie produktami lub usługami.

Jak więc widać, możliwości są w tym zakresie naprawdę spore. Warto zastanowić się, jaka jest specyfika prowadzonej przez nas witryny i gdzie można byłoby wykorzystać linkowanie wewnętrzne.

Dlaczego linkowanie wewnętrzne jest przydatne?


Zamieszczanie odnośników wewnętrznych ma spore znaczenie z perspektywy pozycjonowania. Jednym z wymogów stawianych przez algorytmy wyszukiwarek internetowych jest bowiem uporządkowana treść na stronie, a linkowanie do innych wpisów lub podstron nieraz jest pomocne w organizacji przestrzeni na portalu. Warto jednak mieć świadomość tego, że takie przekierowania są również przydatne z punktu widzenia użytkownika. Linkowanie wewnętrzne często jest ciekawym rozwiązaniem z perspektywy komfortu korzystania ze strony.